Františkovy Lázně

Výjimečný lázeňský resort, jehož historie sahá hluboko do minulosti. Léčivé účinky zdejších pramenů jsou známy od 15. století. Město bylo založeno v roce 1793 císařem Františkem I. Po Františkovi I. nese město své jméno. Za zakladatele lázeňského provozu, jako prvních slatinných lázní na světě, je považován lékař Bernhard Adler (1753–1810), rodák z Chebu. Minerální voda je využívána k pitným kúrám, koupelím a k přípravě slatinných zábalů.


Golf Resort Františkovy Lázně (Hazlov)

V bezprostřední blízkosti lázeňského města Františkovy Lázně, v malé obci Hazlov, se nachází sportovně náročné 18-ti jamkové golfové hřiště. Hřiště s 18 jamkami, parem 72 a celkovou délkou 6561 metrů splňuje mezinárodní standard. Již osm let je vysoká úroveň Resortu certifikována klasifikací International Quality Seal jako 4 Star Superior.


Historické město Cheb

První historicky dochovaná zmínka o Chebu, centrálním městě celého někdejšího Chebska, pochází z roku 1061. Dne 25. února 1634 byl v Chebu, v Pachelbelově domě (dnes Muzeum Cheb) na náměstí krále Jiřího z Poděbrad, zavražděn Albrecht z Valdštejna. Habsburkové roku 1723 učinili z Chebu svobodné královské město (ale ještě zhruba dalších sto let náležel do řezenské diecéze). Do konce druhé světové války byla převážná část obyvatelstva německá a Cheb byl důležitou součástí Sudet. Centrum Chebu je mimořádně dobře zachované, včetně půdorysu, náměstí a zbytků hradeb, a je tedy právem městskou památkovou rezervací.


Hrad Loket

Goticko-románský hrad založený v první polovině 13. století tyčící se nad řekou Ohře v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. S městem je svázán osud mnohých známých osobností. Mezi ně pochopitelně patří příslušníci královských rodin – Eliška Přemyslovna, Jan Lucemburský a Karel IV. Příznivci tajemných příběhů a záhad si tu přijdou na své, hlavně v expozici útrpného práva, neboli tortury. V přízemí Hejtmanského domu si naopak můžete prohlédnout pohádkově něžnou výstavu porcelánu z produkce okolních továren, z nichž některé už bohužel neexistují. Tajemná atmosféra středověkého města s legendami o Pánovi skal a zakletý meteorit, který zde uchovávají od 15. století, sem již v minulosti přitahovaly romantické básníky jako byl např. J. W. Goethe.


V bezprostředním okolí se nachází krásné lesy, louky a cyklostezky. Golfové hřiště, hrad Seeberg, paintball Dubá, motokáry Cheb, rybolov v Libé, vodní nádrž Jesenice, Most přátelství, nejzápadnější bod ČR a zaniklá vesnice Újezd, lázeňské město Bad Elster, Goetheho skály a mnoho dalšího.